Veysel Karani Mh. Çolakoğlu Sk. Rings Rezidans No:10 Kat:1 D:16 Sancaktepe/İst.
+90 535 700 0800

GÜRCİSTAN SOĞUK HAVA DEPOLARI BLUEBERRY ÜRETİM ve DEPOLAMA TESİSİ

03.07.2023
350
GÜRCİSTAN SOĞUK HAVA DEPOLARI BLUEBERRY ÜRETİM ve DEPOLAMA TESİSİ

Batı Gürcistan’nın Karadeniz’e yakın bölgeleri Blueberry (Yaban Mersini) yetiştiriciliği açısından çok geniş ve verimli arazilere sahiptir. Sagi Mühendislik tarafından; Gürcistan’nın Özürgeti, Poti ve Kobileti bölgeleri başta olmak üzere birçok bölgede Blueberry üretim ve depolama tesisleri kurulmuştur.

Blueberry hasatı yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde muhafaza edilmesi gereken bir üründür. Bu nedenle tesisi gelen yaban mersinlerine; ilk olarak hızlı soğutma işlemi uygulanmaktadır (+5°C). Daha sonra ortam soğutma odalarında paketleme işlemi yapılmaktadır (+12°C). Paketleme işleminden sonra ürünler Soğuk Hava Depolarında muhafaza edilmektedir (+4°C). Uzun süreli muhafaza gerekli ise şoklama işlemi yapılmakta (-35°C) ve donmuş muhafaza odalarında muhafaza edilmektedir (-18°C).

Tesiste kurduğumuz Endüstriyel Raf Sistemi ile depo alanlarının verimli bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Endüstriyel Raf Sistemleri, soğuk ve donuk muhafaza odalarına uygun olarak galvaniz ürünlerden üretilmektedir.

Tesiste bulunan tüm Soğuk Hava Depoları; Dixell Uzaktan İzleme ve Görüntüleme Sistemi ile 7/24 takip edilmektedir. Herhangi bir arıza durumunda, müdahale gerektiren soğuk hava deposu için ilgili birimleri mail ile alarm bilgisi iletilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1